man_telefonista
Chcete vytvořit www prezentaci a nevíte, na co si dát pozor? Nedokážete se zorientovat v záplavě webdesignových nabídek od mladých a nadějných kreativců, které vám každodenně přicházejí na e-mail? Nejste si jisti, co by měl váš web splňovat a co ne? Na co se ptát? Jak se nenechat nachytat? Pak je tento článeček právě pro vás.

 

 

1. Ergonomie obsahu

Vždy si dejte pozor na to, jak bude váš web ergonomicky řešen. Pokud chcete vytvořit kvalitní prezentační stránky, držte se pravidla v jednoduchosti je krása. Tedy základem kvalitní prezentace je web s jasnou navigací (menu) a snadným přístupem k informacím. Důležité informace by měly být na webu uloženy vždy v podobě textu. Samozřejmě je lze zdůraznit i graficky, ale základem úspěchu je dobrý text.

2. Ergonomie grafiky

V oblasti grafického designu je nutné držet se základních pravidel o kontrastech barev, o působení barev na klienty apod. Pokud možno, konzultujte barevnost webu s grafikem. Web by měl v klientech vždy vyvolávat pozitivní emoce = pozitivní představu o prezentovaném obsahu. V žádném případě do firemní či soukromé prezentace nevkládejte reklamu jiných subjektů! Takto koncipované weby (nejedná li se přímo o portály) působí lacině a neprofesionálně.

3. Zajistěte si přístup k obsahu webu

Nechejte si vytvořit web, jehož obsah můžete spravovat přímo z prostředí www = web s redakčním systémem (CMS = Content Management System). Naučte se aktualizovat obsah webu - aktualizované weby jsou lépe hodnoceny vyhledávači a snadněji je lze nalézt.

4. Optimalizace webu pro vyhledávání (SEO)

Nechte si vytvořit web, který je obsahuje SEO optimalizaci = obsahuje klíčová slova, definovaný obsah, podporuje vyhledávače (Google, Jyxo), klientela web snadno nalezne. Váš web napojíme na vynikající systém pro sledování provozu webu Google Analytics, zprostředkujeme vám také placené i neplacené formy reklamy na webu například v rámci výměnných reklamních systémů (Lista.cz, VRC.cz) či přímo pomocí PPC reklamy (sKLIK, addWords). Nazapomeňte, jak je důležité, aby se o vašem webu dozvěděli ostatní uživatelé.

5. Promyslete si cenu

Dobře si promyslete cenu webu a nebojte se porovnat cenové nabídky. Nenechte se zmást nízkou cenou, vždy se zaměřte i na portfolio realizátorů, nechte si předvést ukázky, vysvětlit detaily, nebojte se ptát. Uvědomte si, že se vaše prezentace bude vyvíjet, stejně, jako bude růst vaše firma. Proto ji musíte vystavět na silných základech! Pokud možno zvolte firmu, která s vámi bude skutečně komunikovat (e-mail, telefon, skype, icq).
Učitel 21
11.01.2018

Pracujeme na novém projektu Učitel21.

Read More ...

Matematický klokan
11.01.2018

Zpracovali jsme nové stránky soutěže Matematický klokan.

Read More ...

Společnost pro Srbsko
28.06.2015

Pro neziskovou organizaci Společnost pro Srbsko jsme připravili nové webové stránky, které jsou k dispozici na www.prosrbsko.cz

Read More ...

Projekt PROIPAD.cz
10.06.2015

Již několik měsíců intenzivně pracujeme na našem projektu, který se zaměřuje na tvorbu aplikací pro mobilní platformu iOS - pro mobilní telefony a tablety značky Apple (iPAD, iPhone). V průběhu 2...

Read More ...

Webové projekty pro Univerzitu Palackého
05.03.2015

Pro Univerzitu Palackého jsme vytvořili několik nových webových stránek - remakem prošel web Výcvikového střediska Pastviny, pro Katedru českého jazyka a literatury Pedagogické fakulty Univerzity...

Read More ...


mini proipad