seo_clanek_mini

Řada firem se potýká s problémem, jak získat nové klienty prostřednictvím internetových stránek, jak je naučit vracet se na stránky, jak s nimi dál komunikovat a jak kontakty na potenciální klienty využít. Úkolem tohoto článku je nabídnout čtenáři několik rad, jak zabezpečit, aby trvale rostla návštěvnost webové prezentace a rozšiřoval se okruh potenciální klientely.

 

Základem je dobré SEO

Základem kvalitní internetové stránky je dobré SEO (search engines optimalization = optimalizace pro internetové prohlížeče). Je tedy nutné mít stránky navrženy tak, aby byly pomocí internetových prohlížečů rychle vyhledatelné. SEO však v žádném případě nespočívá pouze v technologických úpravách webu (doplnění tzv. metatagů, popisu webu, klíčových slov, sitemap apod.). Základem dobrého SEO je totiž zejména pravidelná aktualizace obsahu webu (novinky, události) a samozřejmě také sám poutavý obsah, který láká návštěvníky k opětovné návštěvě. Je dobré spojit se v této oblasti se zkušeným tvůrcem obsahu (tzv. copywritterem), který vám poradí, jak text navrhnout, doporučí vám konkrétní slogany, navrhne jazykově správný text apod. A je pravidlem, že dobré texty prodávají. Pokud na stránkách pravidelně měníte obsah, budou stránky přívětivé pro vyhledávače, které budou častěji zavádět do vyhledávání obsah právě z vašeho webu.

Akce, akční slevy a nabídky

Působte na hrabivost čtenářů a nabídněte jim „exkluzivní, akční, výjimečné a neopakovatelné nabídky“. Návštěvníci webu jistě rádi zakoupí váš produkt či službu, když budou vědět, že ušetří řadu finančních prostředků. Akci ohraničte časově, což bude nutit čtenáře co nejdříve znovu navštívit právě váš web.

Něco zábavného čili online hry a online soutěže

Je dobré, umístit na webové stránky nějakou zajímavou reklamní hru, u které se budou hráči bavit. Pomocí her se velmi dobře rekrutují návštěvníci webu, kteří nemusí na web přicházet se zájmem o konkrétní produkt či službu, ale prostě proto, aby se pobavili. Od těchto návštěvníků je v rámci registrace do hry dobré získat kontaktní údaje a souhlas se zasíláním reklamních nabídek. Hra by měla být samozřejmě zdarma. A pokud je to možné, měla by umožňovat vytvářet žebříčky nejlepších hráčů (tabulky „top ten“) a mělo by se soutěžit o ceny. (Např. 3 nejlepší hráči získají zajímavé ceny – pozor, soutěžíme pouze do 30. dubna). Můžete také předpokládat, že bude-li reklamní hra dostatečně zábavná, budou sami návštěvnici rekrutovat do hry další hráče – tedy další potenciální klienty.Využijte potenciálu online zábavy a oslovte dosud neoslovené. Uvidíte, vyplatí se vám to.
seo_clanek_bigmanwithbinocular 

Zapojte návštěvníky do anket, výzkumů a průzkumů

Je dobré vědět, kteří návštěvníci vám vaši internetovou prezentaci navštěvují. Proto se nebojte pomocí svého webu provádět malý průzkum, ve kterém zjistíte důležité informace – jako věk návštěvníků, jejich zájmy, záliby apod.

Dejte o sobě vědět pomocí reklamy

Online reklama tvoři v současnosti běžnou část marketingu všech firem. Je tedy důležité uvědomit si, že webové stránky tvoří základ vaší online marketingové reklamy a že je nutné investovat do některého z typů reklamy. Zpravidla máme 2 možnosti.

1. Výměnná reklama (textová, grafická) zdarma

Podstata tohoto typu reklamy je vzájemná výměna reklamního odkazu, ikony či banneru – tedy váš reklamní odkaz je umístěn na jiné internetové stránce. I když z názvu vyplývá, že by tento typ reklamy měl být zdarma, zdarma není. Za zveřejnění svého odkazu na jiné stránce totiž vlastně pronajmete prostor pro reklamu na své vlastní stránce. V České republice nalezneme řadu výměnných reklamních řešení, mezi neznámější patří Billboard.cz, Lista.cz, VRS.cz aj.

 2. Placená reklama (PPC apod.)

Podstata tohoto typu reklamy je „zaplaťte za kliknutí na váš textový/grafický odkaz“.  PPC totiž znamená: PAY PER CLICK (plaťte za klik) Tato reklama je již placená, zpravidla si zakoupíte u poskytovatele tohoto typu řešení určitý kredit, který vám ubývá s tím, jak roste návštěvnost vašeho webu. K nejznámějším řešením PPC reklamy patří systémy Sklik.cz a AdWords či AdSense od firmy Google.

Je zřejmé, že existuje celá řada metod a postupů, které vám umožní zvýšit návštěvnost vaší webové stránky. Žádné technologické řešení však nenahradí kvalitní aktualizovaný obsah, který zůstává základním nezbytným předpokladem pro SEO.

Učitel 21
11.01.2018

Pracujeme na novém projektu Učitel21.

Read More ...

Matematický klokan
11.01.2018

Zpracovali jsme nové stránky soutěže Matematický klokan.

Read More ...

Společnost pro Srbsko
28.06.2015

Pro neziskovou organizaci Společnost pro Srbsko jsme připravili nové webové stránky, které jsou k dispozici na www.prosrbsko.cz

Read More ...

Projekt PROIPAD.cz
10.06.2015

Již několik měsíců intenzivně pracujeme na našem projektu, který se zaměřuje na tvorbu aplikací pro mobilní platformu iOS - pro mobilní telefony a tablety značky Apple (iPAD, iPhone). V průběhu 2...

Read More ...

Webové projekty pro Univerzitu Palackého
05.03.2015

Pro Univerzitu Palackého jsme vytvořili několik nových webových stránek - remakem prošel web Výcvikového střediska Pastviny, pro Katedru českého jazyka a literatury Pedagogické fakulty Univerzity...

Read More ...


mini proipad